Przyjazne przedszkole dla Twojego dziecka

Samoloty z papieruPrzedszkole Ekologiczne Domek Montessori to niezwykłe miejsce na mapie warszawskiego Anina, które powstało z troski o dzieci i ich wszechstronny rozwój. Od początku naszej działalności towarzyszyło nam założenie, że najlepszą drogą do poznania świata jest doświadczenie. Z tego powodu zdecydowaliśmy, że będziemy pracować metodą Marii Montessori, uważamy bowiem, że jest ona niezwykle skuteczna, a jednocześnie bardzo przyjemna dla dzieci. Dzięki niej mają one możliwość doświadczania otaczającej rzeczywistości wszystkimi zmysłami, co sprawia, że bardzo szybko się uczą, a jednocześnie wspaniale spędzają czas. Nasz program stanowi realizację podstawy programowej metodą Marii Montessori oraz naszych autorskich projektów. Dbamy również o wspomaganie zdrowia dzieci poprzez własną kuchnię opartą na produktach ekologicznych.

Nasza placówka to kolorowe i przyjazne miejsce z dużą ilością ciekawych materiałów edukacyjnych i bogatą ofertą zajęć dodatkowych, a przede wszystkim wykwalifikowaną i uśmiechniętą kadrą. Dbamy o to, aby nauczyciel był przewodnikiem dziecka, wychodzimy bowiem z założenia, że nauka odbywa się poprzez stworzoną na bazie zaufania i wzajemnego szacunku relację dziecko-nauczyciel.

W naszym przedszkolu mamy dwie grupy przedszkolne. Do obu uczęszczają dzieci zróżnicowane wiekowo, co sprzyja wzajemnej wymianie zdolności i umiejętności. Zgodnie z zaleceniami MEiN, w tym roku kładziemy mocny nacisk na obszar psychologiczny i co tydzień odwiedza nas Pani psychoterapeutka, która oferuje również możliwość wspólnej współpracy w późniejszym czasie. Skupiamy się także na rozwóju zdolności językowych dzieci - nasi nauczyciele świetnie posługują się certyfikowanym językiem angielskim na poziomie B2 oraz C1.

Zapraszamy w dzieci w wieku 2,5 do 6 lat (z możliwością wcześniejszej adaptacji).

W przedszkolu prowadzone jest również roczne przygotowanie przedszkolne.